Людина-космос: помер піонер візуальних ефектів Колін Кентвелл
Продовжуючи тему смерті людей, які змінили наші уявлення про світ та/або те як він виглядає: кілька днів тому стало відомо що 21 травня у віці 90 років з життя пішов Колін Кентвелл, художник концепт-арту і майстер візуальних ефектів без якого сучасна фантастика виглядала б геть по-іншому.
Колін Кантвелл знав що таке космос не “зі стелі” — в молодості він встиг попрацювати на NASA і 20 липня 1969 року консультував CBS News, розтлумаючуючи що саме вони показують популярними термінами ведучому Волтеру Кронкайту. Проте ще до того, у 1968 році він робив додаткові візуальні ефекти космічних подорожей для Стенлі Кубрика і його епохального фільму “2001: Космічна Одіссея” (2001: A Space Odyssey), що мабуть істотно вплинуло на коспірологічні теорії що приземлення Apollo 11 було насправді зафільмовано Кубриком.
Робота над “Космічною Одіссеєю” і власним режисерським проєктом, документальним фільмом для планетаріїв “Подорож до Зовнішніх Планет” (Voyage to the Outer Planets) вплинула на те, що у 1974 році Кантвелла було найнято Джорджем Лукасом для фільму “Зоряні війні” (Star Wars). Саме Кантвелл розробив зовнішній вигляд переважної частини транспортних засобів “Нової Надії”: X-Wing, Y-Wing, TIE Fighter, Зоряний руйнівник, “Зірка смерті”, Tantive IV (використаний деінде один з забракованих дизайнів “Тисячолітнього соколу”), лендспідер Люка і сендкроулер Джав — все це творіння Кентвелла.
Окрім більш-менш традиційної праці з моделями для докментальних стрічок Mars: The Search Begins і Genesis, з 1979 року Колін Кентвелл зацікавився комп’ютерною графікою. Вперше спробувавши себе в цьому напрямку на фільмі “Бак Роджерс у 25 столітті” (Buck Rogers in the 25th Century) на початку 1980-х рр. Кентвелл консультував корпорацію Hewlett-Packard щодо створення спеціалізованого комп’ютера HP 9845C, який невдовзі був успішно “обкатаний” самим Кентвеллом на фільмі “Воєнні ігри” (WarGames). За ефекти для цього фільму його було номіновано на премію BAFTA за найкращі візуальні ефекти яку, за іронією долі, отримало того року “Повернення джедая”, де досі використовувались дизайни Кентвелла.
Заслуги Кентвелла в дизайні “Зоряних війн” довго залишались затьмареними іншими художниками, такими як Ральф МакКворрі, проте у 2014 році про Кентвелла згадали на тлі аукціону його ескізів. Ця увага дозволила Кентвеллу дописати і опублікувати у 2016 р. науково-фантастичну книгу CoreFiles, над якою він працював кілька десятиліть. У 2018 році вийшло продовження, CoreFiles 2. Свої літературні надбання Кентвелл описував як суміш суто наукової літератури з політом фантазі. За кілька десятків років те що було частково написано як фантастика встигло справдитись.
В останні роки життя Кентвелл страждав від хвороби Альцґеймера, проте продовжував з’являтись на конвентах поціновувачів фантастики і працювати.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Full Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)